Kim jest em?

Profesjonalnym pisaniem zajmuję się od 2006 roku a tworzeniem tekstów „do szuflady” odkąd nauczyłam się łączyć słowa w zdania.

Jestem autorką książki „Szczęśliwi biegają ULTRA”, o tym jak przebiec 100 km w jeden dzień, koić ból śpiewem i postawić pasję ponad dom i kredyt. Spod mojego pióra wyszły setki opowieści – opowieści o ludziach pełnych pasji, o imprezach sportowych, od których dostaniesz zakwasów tylko o nich czytając. Pisałam teksty poradnikowe na bazie rozmów z ekspertami, literatury, jak również swoich osobistych doświadczeń, które zbierałam na trasach ultramaratonów i rajdów przygodowych, a także przez lata treningów. Zajmowałam się również redakcją merytoryczną tekstów dla wydawnictwa Galaktyka i wspierałam autorów w pisaniu książek.

Moja teoretyczna siła napędowa sprawia, że piszę z pasją na wiele różnych tematów. Ciekawość motywowała mnie również do podejmowania niezwykłych projektów, w których uczestniczyłam, które współorganizowałam i które dokumentowałam tworząc z nich relacje. Jednym z nich była Idea 666 – biegowy rekord Głównego Szlaku Beskidzkiego innym Korona Gór Polski, a jeszcze kolejnym Ultramaraton Chudy Wawrzyniec po polsko-słowackim pograniczu, który współtworzyłam od samych początków.

Przez całe lata pracowałam również jako człowiek-orkiestra w magazynie Bieganie, byłam redaktor naczelną Polskabiega.pl, magazynbieganie.pl oraz napieraj.pl. Współtworzyłam projekt promujący Beskid Żywiecki i pisałam teksty dla Fundacji Braci Golec, która wspiera młode talenty w ich muzycznej edukacji. Tworzyłam również strategie promocyjne dla marek inov-8 oraz Isuzu, biegu Monte Kazura, Maratonu Warszawskiego i Półmaratonu Warszawskiego oraz górskiego, zimowego biegu Wilcze Gronie.

Po godzinach piszę z potrzeby serca. Jestem autorką bloga mojekoniki.pl, podcastu o tej samej nazwie, zdarza mi się również pisać opowiadania o smokach i księżniczkach oraz wiersze i wierszyki dla dzieci. Poza pisaniem rysuję, uczę jogi, studiuję psychologię, nasycam swoją potrzebę zdobywania wiedzy i spaceruję z moimi najukochańszymi dwoma chartami – Łajką i Mortym, rzucając im frisbee.

Witam Cię serdecznie w moim zakątku internetu i zapraszam do zapoznania się z moją twórczością.